Jak vybrat pingpongový stůl

Asi každý kdo navštíví tyto stránky je víceméně trochu fanda sportu a aktivního životního stylu. A ať už jste aktivní sportovec, nebo občasný rekreační sportovec, každý z nás rád zkombinuje pohyb a zábavu. Jedním ze způsobů jak tyto dvě věci skoubit a užít si v kolektivu dobře strávený čas je rozšíření svého sportovního sortimentu o ping pongový stůl. Berte tento článek jako rádce, který Vám pomůže objasnit základní specifika při výběru a pomůže vybrat stůl, který uspokojí Vaše požadavky. V případě dalších otázek nám určitě zavolejte na naši zákaznickou linku a s výběrem Vám rádi poradíme.

V naší nabídce různé druhy značek a každá z nich nabízí své odstupňované řady dle kvality zpracování, popřípadě masivnosti nosných profilů, tloušťky desky apod.

 

Budu hrát venku nebo vevnitř?stul venkovni a vnitrni

To je asi první věc, kterou si člověk řekne, když pořizuje stůl na ping pong. Je to velmi zásadní a první rozhodnutí, které by si člověk měl uvědomit, když začne listovat a pátrat na stránkách, či katalogu vybraného zboží. Stoly venkovní (outdoor) májí obecně vyšší cenu a širší uplatnění, kvůli svým povrchovým úpravám a použitému materiálu vhodný odolávat venkovním podmínkám (vlhkost, sluneční záření) s antireflexní vrstvou/UV filtrem a jsou využitelné po celý rok, zatím co stoly vnitřní (indoor), jsou přirozeně levnější, protože je zbytečné mít do domácích podmínek stoly se speciální povrchovou upravou apod. Dalším faktorem je samozřejmě také odpovídající prostor pro samotné hraní.

 

Jaké jsou hrací desky?

Pingpongový stůl: Hrací deska

Jestli je něco neměnné, tak jsou to rozměry hrací desky, které jsou jasně a pevně dané. Základní rozměry jsou: délka: 274 cm, šířka: 152,5 cm, výška: 76 cm. Stůl je samozřejmě i barevně ohraničen podle oficiálních pravidel. Jestli je ale něco opravdu důležité, tak samotná tloušťka hrací plochy, které značí stabilitu, masivnost stolů, v neposlední řadě také ochranná lišta, která umocňuje životnost hrací plochy, díky své ochraně před poškozením (uštípnutím) při hře, či náhodného nárazu.

Hrací plocha a použitý materiál se liší v závislosti na ceně a určení modelu, u stolů vnitřních je používána z pravidla deska ve formě levnější dřevotřísky (lisování z více vrstev dýhy), nebo speciálně tlakově vrstvených kompozitů, které jsou odolnější vůči poškození. U venkovních stolů se používá několik typů desek, nejčastější a levnější volbou jsou desky na bázi laminátu tvz. melaminu, lepší modely pingpongových stolů s delší životností mají desky se speciální povrchovou úpravou vrstvených hliníkových plátů s antireflexní odrazovou vrstvou zabraňující odrazu světla a oslnění hráče. Jejich odrazové vlastnosti venkovních stolů jsou naprosto srovnatelné se stoly vnitřními dřevěnými.

Dalším faktorem při výběru může být samozřejmě i např. barva. Standardně se pro sportovní hru využívá zelená, či modrá barva. Občas se vyskytují i jiné barevné provedení: šedá, černá apod., nicméně všechny barvy mají samozřejmě vždy stejné odrazové vlastnosti.  

 

Pingpongový stůl: Rámová konstrukceJaké jsou konstrukce rámu?

Rámová kontrukce je další neméně důležitou kapitolou při výběru stolu. Konstrukce je zcela zásadní pro životnost celkovou stabilitu stolu. Ty nejlevnější modely mají pouze základní rám s jednoduchými vzpěrami, které jsou vhodné pro občasné hraní s malou frekvencí skládání a rozkládání. Vždy se vyplatí trochu zainvestovat pokud chcete mít stůl na dlouhodobé pravidelné užívání a zakoupit lepší model, který má alespon základní horizontální vzpěry, které umocní stabilitu celkové konstrukce a ochrání hybné části stolu. Do komerčního prostředí, kde bude stůl pravidelně zatěžován je vhodné už zakoupit spíše jsou vhodné stoly ze svařených pozinkovaných profilů, které ale nelze skládat.

Pingpongový stůl: Skládací mechanismusJaké jsou mechanismy skládání?

Častým požadavkem zákazníků je možnost složení stolu, popřípadě sklopení jedné strany stolu na trénink pro jednoho hráče. Lepší stoly tyto požadavky samozřejmě spňují a je u lepších značek je skládací mechanismus tak snadný, že ho zvládne bez problému i jedna osoba.

 

Pingpongový stůl: PojezdDruhy pojezdů?

Hlavně u venovních stolů je důležitá snadná manipulace se stolem při jeho přesunech. Jen u levných stolů chybí pojezd zcela, jinak bývá pingpongový stůl vybaven pojezdem buď s plastovými kolečky (jednoduchými, zdvojenými, nejlépe pak otočnými), nebo komfortnějšími pogumovanými. Větší kolečka jezdí lépe, ideální je pokud má stůl možnost kolečka dobrzdit což zvyšuje stabilitu stolu.

 

Pingpongový stůl: Komfortní výbava
 
Co může stůl nabízet navíc?

Pro vyšší uživatelský komfort je u lepších modelů stolů možnost nastavení výšky síťky a dopínání síťky bez nutnosti polohové aretace/otočným regulátorem. Dalším prvkem jsou polohovatelné adaptéry na noze stoly, které Vám umožní výškové nastavení pro vyrovnání nerovností terénu.

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2 000 Kč, u strojů možná montáž.

3600 položek skladem

Fitness trenažéry a doplňky přímo u nás.

Rychlá expedice

Většinu objednávek expedujeme v den nákupu.

30 let zkušeností

Prodávané zboží známe, s výběrem rádi poradíme.

Copyright © 2024 - Fitham, s.r.o.
Všechny ceny a akce platí 18. 07. 2024

Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací